Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym 07-01-2020

          W ramach zadania publicznego pn. „Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Życie” zorganizowało trzy spotkania promujące zdrowie psychiczne. Spotkania te przeznaczone były nie tylko dla pacjentów Naszego Szpitala i ich rodzin, ale również dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Naszego regionu.

Najładniejszy świąteczny wystrój

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój oddziału. Mamy zaszczyt ogłosić, że tego roku wybraliśmy pięć oddziałów na których to zagościł najładniejszy wystrój świąteczny. Zapraszamy do zapoznania się z fotografiami ozdób, które przeniosły oddziały w klimat świąteczny.

 

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

W dniu 20 grudnia 2019 r. w Naszym Szpitalu odbył się Koncert Bożonarodzeniowy. Szpital miał zaszczyt gościć grupę muzyczną oraz przedstawicieli OKSIR w Świeciu, w tym Panią Dyrektor Iwonę Mazelewską.

Wspólne kolędowanie odbyło się w iście świątecznym nastroju. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wyjazd do miejscowości Mniszek i Górna Grupa

          W czasie okupacji hitlerowcy wymordowali w okolicach Mniszka w dołach pożwirowych około 10 tysięcy osób spośród ludności polskiej i żydowskiej z byłych powiatów: świeckiego, grudziądzkiego, chełmińskiego, bydgoskiego i starogardzkiego. Największa fala egzekucji miała miejsce od października 1939 r. do wiosny 1940 r. Jednymi z pierwszych ofiar byli pacjenci Szpitala Psychiatrycznego w Świeciu.

Strony