Kapitan ostatni opuszcza swój statek...

Z dumą informujemy, że patron Naszego Szpitala doktor Józef Bednarz został wybrany bohaterem tegorocznych uroczystości poświęconych ofiarom zbrodni pomorskiej.

W dniu dzisiejszym , tj. 2 października w Urzędzie Marszałkowskim odbywa się promocja poświęconej mu książki w ramach obchodów kujawsko-pomorskich uroczystości poświęconych ofiarom zbrodni pomorskiej 1939, w 80. rocznicę tamtych dramatycznych wydarzeń. Autorem książki „Kapitan ostatni opuszcza swój statek … Józef Władysław Bednarz (1879-1939)”, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej jest Mateusz Kubicki.

W uroczystościach udział bierze Dyrektor Naszego Szpitala Pan Dariusz Rutkowski.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać pod linkiem: link

Polecamy również film o Pomorskim Korczaku umieszczonym na serwisie YouTube nakręcony na zlecenie Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie: link

Relacja z wydarzenia: link