Nadwiślańskie Centrum Zdrowia Psychicznego „EMPATIA”

Centra Zdrowia Psychicznego wyznaczają nowy środowiskowy model psychiatrycznej opieki zdrowotnej, który to skupia się aby być bliżej pacjenta jego otoczenia, domu. Obecnie testowany jest w centrach zdrowia na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Pilotaż ma potrwać do końca 2022 roku. Aktualnie na terenie Polski działa 53 CZP. Wkrótce ta liczba ma ulec zmianie do 75. Zgodnie z założeniami do końca 2027 roku każdy mieszkaniec Polski będzie mieć możliwość uzyskania tego rodzaju szybkiej pomocy. Pomoc ta musi być adekwatna do potrzeb osoby zgłaszającej się tj. uzyskanie porady, terapia w ramach dziennego oddziału ewentualnie hospitalizacja.

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr J. Bednarza również wpisuje się w program pilotażowy i tym samym uruchomił Nadwiślańskie Centrum Zdrowia Psychicznego „EMPATIA”. Centrum znajduje się w tymczasowym budynku, w którym to kiedyś usytuowany był oddział neurologii, nazywany także oddziałem nr XV. Swoje świadczenia zdrowotne kieruje do mieszkańców powyżej 18 roku życia powiatów świeckiego, chełmińskiego i tucholskiego. Jednakże osoby spoza tych terenów również otrzymają stosowną pomoc i wsparcie.

Nadwiślańskie Centrum Zdrowia Psychicznego „EMPATIA” składa się z:

Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego numer telefonu 508 802 214

Poradni Zdrowia Psychicznego numer telefonu 508 802 067

Oddziału Dziennego numer telefonu 508 802 067

Zespołu Leczenia Środowiskowego numer telefonu 508 802 067

oraz stacjonarnych oddziałów szpitalnych tj. I C, II C, III AC, III BC.

Zgłoszenia do Punktu przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 pod numerem telefonu 508 802 214, mailowo pzk@szpital-psychiatryczny.swiecie.pl lub można zgłosić się osobiście.

Rejestracja do Poradni czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 pod numerem telefonu 508 802 067.