165 lat Szpitala

W dniu 1 kwietnia 2020 r. Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dra. J. Bednarza w Świeciu będzie funkcjonował już od 165 lat!


Na stałe Nasza placówka wpisała się nie tylko w świadomość mieszkańców regionu i kraju, ale również w historię polskiej psychiatrii. Aktualnie jest to najstarszy i najdłużej funkcjonujący szpital psychiatryczny w Polsce. Z dumą możemy mówić o Naszym patronie zwanym „Pomorskim Korczakiem” doktorze Józefie Bednarzu, który nie wahał się poświęcić życia w obronie pacjentów.


Tło historyczne Szpitala to bardzo solidny fundament dla dalszego rozwoju Szpitala. Aktualnie na terenie Szpitala trwa wiele prac związanych z renowacją budynków, wymianą sieci, budową wewnętrznych dróg. Szpital przywrócił działalność szpitalnej kuchni, prowadzi wiele prac na terenie parku tj. nasadzanie nowych roślin. Wszystko to dla poprawy warunków pobytu Naszych pacjentów. Działalność lecznicza Szpitala obejmuje osoby zarówno chore psychicznie, jak i uzależnione od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Szpital udziela także świadczeń z zakresu psychiatrii sądowej.


Nasze pracownie tj. Biofeedbacku, EEG, RTG świadczą usługi również dla mieszkańców miasta i okolic. Dbamy o nasze kadry, w szczególności o wysoki poziom świadczonych usług. Pracujący w szpitalu wykwalifikowani lekarze, w tym również psycholodzy, psychoterapeuci posiadają stopnie naukowe.


Czego możemy sobie życzyć?


Dobrej dalszej współpracy z samorządem na każdym szczeblu, nowoczesnego wyposażenia, uśmiechniętej i spełnionej zawodowo kadry, poprawy finansowania by można było zmieniać się „na lepsze” a przede wszystkim promowania zdrowia psychicznego, zadowolenia Naszych pacjentów i szybkiego powrotu do zdrowia.


Zapraszamy do zapoznania się z historia Naszego Szpitala oraz z informacja o Naszym patronie na stronie internetowej: tutaj